Na trojhraničnom miesteRajka má na svojom území niekoľko menej známych zvláštností. Jedným z nich je miesto, kde sa stretajú hranice Slovenska, Rakúska a Maďarska. Miesto desiatky rokov neprístupné, za či pred Železnou oponou. Občas ho navštívili cyklisti, dropy, pohraničníci a možno aj prevádzači.

Na trojhraničnom mieste sa nchádzajú malé diela ktoré symbolizuje naše vyše 40-ročné blúdenie v čase a priestore - labyrintom. Je to starý antický symbol, ktorý označuje v prenesenom zmysle zložitú cestu i púť myšlienok, z ktorých je ťažko nájsť východisko. Ten náš je z kameňov a ostnatého drôtu.
Trojuholník je z kameňov z Dunaja (symbolizujú Dunaj) a lomového žulového kameňa (symbolizujú Alpy a Karpaty). Tri cesty v strede sú z ostnatého drôtu, za ktorým sme žili, a v strede je veľké EU.

Na trojhraničnom mieste

Dá sa tam dostať pohodlne peši, na bicykloch a z Rakúskej strany aj autom.

Pozvánka na organizovaný výlet! Akciu organizuje Výlet nás zavedie na trojhraničný bod Slovenska, Rakúska a Maďarska. Budeme rozprávať o Sysľovských poliach, o dropoch fúzatých, o umeleckom stvárnení práve tohto miesta. Putovať budeme po starej hraničnej ceste ponad hraničný prechod Rajka.

NETREBA SA PRIHLASOVAŤ

Na trojhraničnom miesteInformácie: Andrej Popovič – ENVIHIKE, Markova 9, 851 01 Bratislava

mobil: 0904 467 942
mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
web: www.ekovylety.sk

Termín: 20.5. 2014
Náročnosť: B
Cena zahŕňa: sprevádzanie
Cena pre dospelých: 2 Eur/os.
Cena zľava: 1 Eur/os.
Miesto stretnutia: Miestny úrad Čunovo (spoj č. 91)
Čas stretnutia: 16.30

Stránku sponzoruje reklama

Reklama

Reklama

Back to top