Preklady a tlmočenie

Naše služby: 
Pre klientov ponúkame aj odborné tlmočenie, preklady. Ponúkame aj pečiatku oficálneho prekladateľa registrovaného priamo v maďarskej republike.
Informácie (Slovensky/Maďarsky): +36 303599931

Pozemky Hegyeshalom


TOP Ponuka

Susedia info

Koniec poplatkov v roamingu od roku 2016 a od 2014 výrazné zlacnenie!

Koniec poplatkov v roamingu od roku 2016 a od 2014 výrazné zlacnenie!Európska únia chce úplne zrušiť roaming. Pokiaľ reformu schváli Európsky parlament a vlády členských štátov, od roku 2016 na faktúre nespoznáte rozdiel, či telefonujete zo Slovenska do Rakúska alebo z Maďarska na Slovensko. Totožné majú byť aj poplatky za mobilný internet.

Aké zmeny nás čakajú od 1. 6. 2014?

Už toto leto si budeme môcť kúpiť dátový balíček od lokálneho operátora bez zmeny SIM karty.

1. Ceny klesnú od júla

Už siedmy rok určuje Európska komisia ceny hovorov, esemesiek a dát v roamingu. Od 1. júla 2014 klesnú naposledy. Megabajt dát zlacnie z aktuálnych 54 centov na 24 centov, minúta odchádzajúceho hovoru z 29 centov na 23 centov s daňou.

 

2. Balíček od lokálneho operátora

Od júla 2014 si budeme môcť v Maďarsku vybaviť, aby sme účet neplatili slovenskému operátorovi, ale na niekoľko dní, mesiacov si predplatíme voľné minúty či dáta od miestneho operátora. A to všetko bez zmeny SIM karty. Ako presne to má fungovať, zatiaľ nie je úplne jasné.

3. Úplné zrušenie roamingu a rovnaké ceny

Keďže tento rok klesnú ceny na diktát Bruselu naposledy, Európska komisia ukázala vlani svoju vlastnú predstavu európskeho telekomunikačného trhu. Európskemu parlamentu navrhuje, aby najneskôr od roku 2016 neexistovali žiadne roamingové poplatky. Za hovory do iných štátov Únie budeme platiť rovnako ako za vnútroštátny hovor, čo stlačí ceny roamingu do takej úrovne, že roamingové poplatky zaniknú.
Poplatky za prijatie hovoru v roamingu chce Brusel úplne zakázať.

4. Protežovanie v sieti za poplatok

Operátori budú môcť podnikateľom – ako je Microsoft či Google – ponúkať, aby si mohli pre svoje produkty doplatiť rýchlejšie dátové pripojenie. Bude tak môcť vzniknúť napríklad platená verzia služby Skype, ktorá vďaka tomu bude môcť garantovať prenos videa a hlasu bez akéhokoľvek sekania.

5. Zlepšenie regulácie


Návrh jednotného telekomunikačného trhu síce tvrdo tlačí na ceny, no operátorom zároveň umožní jednoduchšie podnikanie v iných štátoch Európskej únie a tým ľahšie získavať nových zákazníkov. Vznikne inštitút jednotnej telekomunikačnej licencie, s ktorou budú môcť operátori podnikať naprieč Európou.
Síce to nepomôže tradičným mobilným operátorom, ktorí potrebujú na svoje podnikanie kupovať frekvencie, no jednotná licencia by mohla zvýšiť počet virtuálnych operátorov.

Najlepšie inzerítyBrusel bude zároveň pre telekomunikačný operátorov posledným útočiskom, keby nesúhlasili s regulačným opatrením národného regulačného úradu. Európska komisia totiž bude môcť zrušiť rozhodnutia miestnych úradníkov, euroúradníci tiež majú mať právo hovoriť do toho, kedy členské štáty predávajú aké frekvencie na mobilné siete.

 

Stránku sponzoruje reklama

Realitná kancelária - Rajka, Hegyeshalom, Bezenye

Ponuka domov, bytov, pozemkov v Rajke a okolíPonuka domov, bytov, pozemkov v Rajke a okolí: 

Volajte teraz!

+421/903 360 646 
+36 30 35 999 31 

Slovenský TV magazín Domovina

Navigácia Nachádzate sa tu: www.rajka.eu Susedia info Koniec poplatkov v roamingu od roku 2016 a od 2014 výrazné zlacnenie!