Autobus možno nebude

Riaditeľstvo Slovak Lines nevie o žiadnej licencii Bratislava (Žst.Rusovce) - Rajka. K prevádzkovaniu medzinárodnej linky Žst. Rusovce - Rajka autobuszforduló sa vyjadrili ako o nezmysle, a že nemajú o to záujem:

"Je síce pravda, že sme v minulosti prevádzkovali tzv. Slovak Lines Express autobus do Parndorfu a Neusiedl am See, ale skrátili sme ho po odskúšaní na
3 spoje denne, navyše nemal takú nezmyselne vytýčenú trasu. Odchod z AS Mlynské Nivy do Parndorfu bol o 8:20, 12:20 a o 16:20. Odchody z Parndorfu boli o 10:20, 14:20 a o 18:20. Jednosmernný lístok bol v cene 6 €. Ak však DPB, a.s. chce ponúknuť dopravcom medzinárodnú komerčnú linku, cena by bola samozrejme vyššia a frekvencia spojov podobná. Ale nevieme o tom, že by niektorý dopravca mal o takúto linku záujem.

Mesto a kraj chcú Slovak Lines momentálne zaťažiť novými pravidelnými linkami do Rakúska - ide o v poradí druhý spoj do Viedne, o Kittsee, Edelstal a o Berg, a kraj plánuje nové linky do rôznych obc&i acute; v rámci BSK. Informácie DPB, a.s. a Magistrátu mesta o zachovaní linky 801 nepovažujeme za reálne. Skúste osloviť aj iných dopravcov, napríklad RegioJet, Orangeways a maďarských dopravcov."

Tak sme ich oslovili. Z RegioJetu (totožná firma Student Agency) nám odpísali, že "neplánujú v najbližších rokoch takéto spojenie" (žiadame spojenie Rajka autobuszforduló - minimálne Petržalka - Jasovská, čo je 14,1 km). - Čo je zaujímavé, keďže ešte pred rokom - dvomi mali záujem, ale SR im to zamietla... Maďarský Kisalföld Volán Zrt. nám vôbec neodpovedal, ďalšieho dopravcu Volánbusz sme neoslovili a už ani nebudeme. Starosta Rajky takisto nereagoval.

Autobus možno nebudeMyslíme si, že obyvateľom Rajky je to v podstate jedno, na jednu dvojčlennú rodinu pripadá 1,6 auta, takže iniciatívu prenechávame Vám. Dopravné spoločnosti o takúto linku (Rusovce - Rajka) nemajú záujem, ale ak sa posnaží aj niekto iný ako my, možno sa niečo podarí. Podľa slovenských odborníkov stojí za zváženie aj nákup ojazdených autobusov a samoprevádzkovanie. Inak odporúčajú vodičské preukazy aj pre kojencov.

Stránku sponzoruje reklama

Reklama

Reklama

Back to top