Prvý slovenský kandidát na poslanca do obecného zastupiteľstva v RAJKE

Určite viete, že 12. októbra budú v Rajke komunálne voľby. Možno si teraz poviete, že prečo by to mňa, prípadne vás, malo zaujímať.
Aj mne by mohlo byť jedno, kto bude starostom, alebo poslancom v miestnom zastupiteľstve.
Nie je to však tak.
Dotýka sa to nás, všetkých.
Aj vy môžete rozhodnúť, aké bude zloženie samosprávy a kto bude zastupovať vaše záujmy.
Jedným z kandidátov, na poslanecké miesto, som aj ja.


Volám sa Ján Protič,

mám 63 rokov. Od roku 2008 žijem v Rajke.

Vyštudoval som Právnickú fakultu UK. I napriek získanému titulu JUDr, som celý život pracoval v médiach, ako novinár. Skoro 30 rokov som bol redaktorom národnostného rozhlasového vysielania a nevyhol som sa ani riadiacej funkcii.

Takmer 3 roky som bol redaktorom BBC v Londýne. Na radu svojich priateľov a susedov som sa rozhodol kandidovať ako poslanec do obecného zastupiteľstva. Som rodený Bratislavčan, ovládam spisovne slovenský aj maďarský jazyk. Dohovorím sa nemecky aj anglicky. Problematika slovensko-maďarských vzťahov je mi veľmi blízka.


V Rajke sa mi veľmi páči. Tak, ako väčšine z vás. Čo ma však trápi, ale nie len mňa, v prvom rade najmä mojích známych, priateľov a susedov, ktorí sa sem prisťahovali, je nedostatok infomácií o tom, čo sa
v obci deje. Málokto z nás vie o rozvojových zámeroch vedenia obce, prípadne, ako obec Rajka reaguje na fakt, že sa mení národnostné zloženie obyvateľov. Nie je to len rečovou barierou, ale predovšetkým tým, že vaše námety a otázky nemá kto odprezentovať. Rád by som prispel k zlepšeniu tejto situácie a preto sa uchádzam o miesto v obecnom zastupiteľstve, ktoré má iba 6 členov.
Kandidujem ako jediný zo slovenskej komunity, nájdete ma na volebnom lístku pod číslom 9.

Verím, že využijete svoje právo a prídete voliť. Ďakujem všetkým, ktorí ma svojim hlasom podporia.
Zároveň Vás prosím, aby ste s dôverou prijali list kandidáta na funkciu starostu, LAJOSA BAZSOA, ktorý nás podporuje v našej snahe - a je našim partnerom.

V prípade môjho zvolenia budem presadzovať všetky zámery a rozhodnutia, ktoré sú prospešné pre všetkých obyvateľov. Uchádzam sa aj o podporu maďarov, ktorí majú záujem o spokojné spolunažívanie všetkých obyvateľov. Aj mne záleží na tom, aby sa Rajke darilo, aby bola dobrým miestom pre život, pre každého jedného z nás!

Rád si vypočujem Vaše návrhy, prípadne problémy, ktoré budem tlmočiť na zasadnutiach a presadzovať ich riešenia. Už teraz mi môžete písať na adresu:

Ján ProtičTáto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Teším sa na vašu dôveru a ďakujem za podporu. S úctou

 

Stránku sponzoruje reklama

Reklama

Reklama

Back to top