Posledné mesiace sledujeme zvýšený záujem o kúpu nehnuteľností v meste Mosonmagyaróvár. Predstavme si najprv mesto. Mosonmagyaróvár sa nachádza južne od Bratislavy asi 15km od Rajky, celá oblasť sa nazýva Bratislavčanmi "Zadunajsko".
Mosonmagyaróvár je západnou bránou malého Žitného ostrova. Je typickým mestom na vode: v centre sa kľukatí rieka Lajta, rozpadajúca sa na niekoľko ramien, aby sa čochvíľa spojila s blízkym "Mošonským" malým Duna­jom. Rieky tu pretína sedemnásť väčších či menších mostov. Popri historických pamiat­kach hrad, barokové a klasicistické domy, kostol stredovekého pôvodu. Mesto ponúka možnosti v prvom rade vodných športov, kúpeľov s svetoznámov termálnou vodou, množstvo reštaurácií a obchodov. Pre blízkosť Bratislavy, južného Slovenska a Burgenlandu či Viedne tu stále viac ľudí pracuje, ale aj kupuje nehnuteľnosti.

Opýtali sme sa pána Bukovčáka ktorý si kúpil byt v Mosonmagyarovári:

Prečo práve tu?

Viete, pracujem pri Auparku v Petržalke a už dlhší čas som hľadal nejakú nehnuteľnosť s dobrým spojením do mojej práce. Prešiel som aj Rakúsko, ale mám pocit, že tam sú chladný a nevedia pochopiť, že Slovák si môže kúpiť nehnuteľnosť v zahraničí. Potom som si pozrel ponuku v Maďarsku, zaujala ma Rajka. Našiel som inzerciu bytov, ktoré by sa mali stavať tu, ale nejak dlho priateľke nevedeli dať konkrétnu ponuku, ktorá by bola postavná v reálnom čase.

Preto som si pozrel okolie a zaujal ma práve Mosonmagyarovár, mesto ma očarilo, páči sa mi centrum, dobré dopravné spojenie. Ale aj to, že sa napríklad nemusí platiť dialničná známka až po hranicu zo Slovenskom. Príjemné je aj to, že vo Viedni viem byť už do 30 minút. Dobrá ifraštruktúra, obchodov, supermarketov nonstop Tesco, ALDI, LIDL... Prijateľné ceny energií.

Viete po maďarsky?

Neviem, akurát pozdraviť a poďakovať :-)

Brali ste si aj úver?

Nie, nebral.

Poznáte už nejakých Slovákov, čo kúpili v Mosonmagyaróvari?

Poznám je ich tu už dosť, zlanáril som samozrejme aj kolegu z práce a on svojeho kamaráta, takže dása.

Čo by ste cheli odkázať prípadným ďalším záujemcom?

No, tak aby si dobre vybrali. Podľa mňa sem budú prichádzať ďalší a ďalší.

Chýba Vám tu niečo?

Nič mi nechýba, mám už aj Slovenské a České televízne stanice, internet, Slovenskú pevnú linku, Smart-roaming od T-Mobilu.

Náš tip - to musíte vidieť:

1. Pekný dvojizbový byt

2. Jednoizbový byt v peknej lokalite mesta

3. Mezonetový byt + terasa   

A ďalších 100 bytov a domov v meste, Vás čaká v našej RK - Coral-KIM Bt. - špecialista na toto mesto. 

Stránku sponzoruje reklama

Reklama

Reklama

Back to top