"Podnikajme v Maďarsku" zakladáme s.r.o. - k.f.t.

Bývate v Maďarsku, alebo plánujete svoje podnikanie posunúť do Maďarska? Potrebujete legalizovať podnikanie v Maďarsku?
Pre založenie firmy môžete využiť firmu na Slovensku, alebo využiť služby ľudí ktorý sa zaoberajú touto problematikou priamo tu. (Kontakt na konci článku)

Podnikateľské prostredie Maďarskej republiky v súčasnosti láka nielen výhodnými daňovými sadzbami, ale aj rýchlym a nenáročným procesom založenia. Na založenie s.r.o. ( k.f.t.) vám v Maďarsku stačí zvoliť predmet podnikania, obchodné meno a sídlo spoločnosti.

Nebudete potrebovať výpis z registra trestov ani podstupovať zdĺhavý proces registrácie DPH. Na strane druhej je nutné celú vec spisovať pod dohľadom advokáta. Podnikanie v Maďarsku ponúka do obratu 500.000.000 HUF (zhruba 1.600.000 EUR). Registrácia DPH je v ideálnych prípadoch hotová do 24 hodín. Založenie s.r.o. v Maďarsku (k.f.t.) ponúka pozitíva aj v oblasti odvodového zaťaženia.

Podnikanie v Maďarsku v skratke. Áno, či nie?
Maďarsko má výhodnú geografickú polohu, čo je z hľadiska inkorporácie dôležitým faktorom. Je prepojené s významnými európskymi metropolami letecky, sieťou diaľnic, po železnici a po vode. Je členom EÚ a Schengenského priestoru. Trh je v mnohých segmentoch menej presýtený ako na Slovensku či v Českej republike.
Maďarská daň zo zisku pre firmy je 9%
Okrem toho treba ešte obyčajne zaplatiť 2%-nú miestnu živnostenskú daň miestnej samospráve (jej základom je obrat – obstarávacia hodnota tovaru – sprostredkované služby).

Sadzby DPH v Maďarsku
V súčasnosti sú v Maďarsku stanovené tri sadzby DPH. Okrem týchto troch sadzieb existujú aj tovary a služby oslobodené od dane z pridanej hodnoty. V tom prípade za ne DPH ako maďarská firma platiť nemusíte. Základná sadzba DPH v Maďarsku je 27% a stretnete sa s ňou najčastejšie. Je zároveň najvyššou sadzbou dane z pridanej hodnoty v rámci všetkých štátov EU. 27% DPH je reakciou na hospodársku krízu z roku 2008. Vzťahuje sa na väčšinu tovarov a taktiež služieb.
Znížená sadzba dane z pridanej hodnoty 18%. Štát ňou podporuje najmä predaj tovarov a služieb ako sú chlieb a pečivo, mlieko a mliečne výrobky, pekárenské produkty a ubytovacie služby.
Tretia sadzba DPH v Maďarsku je 5% a týka sa liekov a liečiv, kníh a tlačovín, zdravotníckych potrieb a produktov. Na rozdiel od väčšiny EÚ krajín, vaša nová maďarská s.r.o. bude mať od prvého dňa registrované DPH. Registrácia DPH v Maďarsku je automatická a bezplatná. Firma v Maďarsku sa dá zaloźiť aj bez toho aby bola platca DPH.

Ešte akú spoločnosť si viete založiť?
Tak, ako aj v iných krajinách aj v Maďarsku môžete založiť viacero typov spoločností. Kým ale zriadite maďarskú firmu, podrobne si naštudujte, ktorá forma je pre predmet vášho podnikania najvhodnejšia. Rozhodnite sa, či založíte firmu v Maďarsku sami (s tlmočníkom), alebo tým poveríte profesionálne firmy. Výber je možný z nasledovných foriem podnikania:

  • Spoločnosť s ručením obmedzeným (k.f.t.)
  • Akciová spoločnosť (r.t.)
  • Všeobecné partnerstvo (k.k.t.)
  • Obmedzené partnerstvo (B.t)
  • Podnik pobočiek zahraničného subjektu (Fióktelep)

Celý proces založenia spoločnosti v Maďarsku začína tvorbou listín, výberom hlavného predmetu činnosti a názvu spoločnosti, ktorý nebude zameniteľný s názvom už existujúcej spoločnosti. Ešte pred samotným založením je potrebné zabezpečiť sídlo pre maďarskú spoločnosť, ak máte trvalý pobyt v Maďarsku a ste majiteľ nehnuteľnosti je to jednoduchšie. Poprípade viete využiť aj virtuálne sídlo, niektoré spoločnosti ponúkajú aj túto možnosť. Základné imanie pri kft spoločnosti v Maďarsku predstavuje 3000000 HUF, čo je pod 10 000 eur. Rovnako ako na Slovensku, aj v Maďarsku je možné predložiť čestné vyhlásenie správcu vkladu.

Ak nemáte čas, môžete si zakúpiť už založenú maďarskú spoločnosť – k.f.t. „ready-made“, je to však drahšie.

Založenie s.r.o. v Maďarsku vám zabezpečia aj priamo v Maďarsku:

Rajka: Agi Home Facility Services Kft., Telefón a mail: +421 911 351 444, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. 
Mosonmagyárovár: Mgr. Miloš Ágg, Telefón a mail: +421 948 225 377 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. 
Komárom: Dr. Imre Mayer, advokát Telefón a mail: + 421 907 30 60 66, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Účtovníctvo - účtovné služby a vedenie účtovníctva Szabados Éva tél. +366706169820 (maďarsky)

Čítajte ďalej:

Získanie práva trvalého pobytu

Tlačivo pre prihlásenie psa

Sviatky v Maďarsku v roku 2021

 

Stránku sponzoruje reklama

Reklama

Reklama

Back to top