Možnosti testovania na COVID-19 v Rábsko-mošonsko-šopronskej župe

V súčasnosti v Maďarsku existujú dva spôsoby, ako zistiť, či je niekto v Maďarsku infikovaný koronavírusom, a to buď testom v oficiálnej štátnej starostlivosti, alebo testom v súkromnom laboratóriu. Laboratóriá vo verejných nemocniciach však vykonajú test, iba ak to praktický lekár bude považovať za oprávnené na základe pacientových symptómov, alebo kontaktov, avšak ktokoľvek môže o test požiadať súkromne.

Úrad verejného zdravotníctva SR v pondelok (7. decembra 2020) aktualizuje vyhlášku k režimu na hraniciach tak, že osoby, ktoré pravidelne prekračujú hranice Slovenska a majú výnimku z domácej izolácie a následného testovania, sa budú môcť preukázať buď negatívnym výsledkom RT-PCR testu nie starším ako 14 dní (vykonaný aj mimo územia SR) alebo výsledkom antigénového testu nie starším ako 14 dní s tým, že bude akceptovaný aj výsledok antigénového testu certifikovaného v krajinách Európskej únie.

Ak ste neboli na testovaní, a neskôr budete potrebovať test pre prechod štátnou hranicou, sú aj možnosti samofinancovania testu v Maďarsku:

SYNLAB

Ráb / Győr, Bartók Béla út 1, Miesto súkromného odberu krvi SYNLAB
Odber vzoriek: pondelok - piatok: 13.00 - 16.00 hod. Prihlásiť sa iba e-mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Šoproň / Sopron, Híd u. 21, zmluvný partner spoločnosti SYNLAB
Odber vzoriek: pracovné dni 9,00 - 10,00 hod. Registrácia iba telefonicky: +36 70 627 0130

Cena: 19500 HUF príplatok za výsledok v anglickom jazyku + 1 000 HUF, výsledok do 5 pracovných dní

Oxy-Mov Bt.

Mošon / Mosonmagyaróvár - Cena antigénového testu COVID-19 je 14-tisíc forintov (je to ten, čo je na Slovensku zadarmo)
Testy sa uskutočňujú v dvoch sanitkách pomocou rýchlych testov v Mosonmagyaróvári vedľa budovy na adrese Mosonyi Mihály utca 37
Informácie: Telefón: +36 70 282 3436 a +36 20 530 8987 E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. 

Ak už test máte a budete potrebovať ďalší pred uplynutím 14 dňovej lehoty, objednajte sa včas a bez čakania na zvolený termín. Pre vhodný termín sledujte stránku MEDANTE - klinika zdravia Tento test je bezplatný

Ak už test máte a budete potrebovať cestovať do iného štátu, napríklad služobnú cestu (alebo chcete iný ako antikénový test) objednajte si termín na RT-PCR-test v MEDIREXe Cena takého testu je 70.- €

Potvrdenia z poslednej vyhlášky ÚVZSR na stiahnutie

Prosíme ak máte skúsenosti s testovaním v Maďarsku podeľte sa o informácie Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. 

 

Stránku sponzoruje reklama

Reklama

Reklama

Back to top