Pozeranie našich televízií cez internet v Maďarsku

Určite veľa ľudí sleduje televíziu cez satelit (skylink, freesat, digi, magio) alebo pozemné vysielanie DVB-T. Po odchode TA3 práve z DVB-T nám prišlo niekoľko mailov ako ďalej sledovať danú televíziu. Ak nemáte kvalitný internet, treba satelit. Ak však dobrého a rýchleho internetu máte (Satelit-KFT, Vidanet), tak je tu možnosť sledovať aj cez aplikácie priamo v SMART TV (LG, SAMSUNG, TOSHIBA, PANASONIC), alebo cez Smart Box ANDROID TV a APPLE TV.

Mnoho ľudí nevie o tom, že existuje tzv. IPTV, ktorá umožňuje sledovať televíziu cez internet aj v Maďarsku a okrem toho ponúka viacero výhod. Na trhu existuje viacero poskytovateľov tejto služby, napríklad Lepšia.TV, SledovanieTV, AntikTV a podobne.

V Maďarsku máme dobre odskúšané Lepšia.TV na SMART TV, SMART BOX a ANDROID TV a SledovanieTV cez SMART TV a APPLE TV

Pozrime sa najprv na službu Lepšia.TV. Tá ponúka až 30 denný archív. Pokiaľ teda idete na pár dní preč, môžete si svoje obľúbené seriály či filmy spätne prehrať alebo neobmedzene nahrať. V balíčku Lepší.TV sa nachádza 90 TV staníc, z toho je 41 v HD rozlíšení, takže si budete mať z čoho vyberať. Cena začína od 7.39 / mesačne, na skúšku teraz za 0.10 eura. Služba zahŕňa aj základné verejnoprávne maďarské TV

Treba mať kompatibilnú SMART TV, alebo ANDROID TV kde si treba stiahnuť aplikáciu. Cez APPLE BOX služba zatiaľ nefunguje.

SledovanieTV je obdobná služba a cena začína od 5.99 archív 50 hodín. Možnosť doobjednať ďalšie stanice ako športové, dokumentárne, maďarské, ruské, pre dospelích. Služba funguje taktiež cez SMART TV, SMART BOX a výborne cez APPLE TV.

Obe platformy ponúkajú za príplatok aj HBO a Cinemax. Do služieb sa treba registrovať cez internet, dá sa to pekne odskúšať a potom rozhodnúť.

Aké máte skúsenosti so sledovaním cez internet? Postrehli ste nejaké technické problémy? Napíšte nám Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

 

 

Stránku sponzoruje reklama

Reklama

Reklama

Back to top